Știri și evenimente

Mesajul primarului Ioan Filip de Paști

Lumina Învierii Domnului să vă aducă speranță în suflet, armonie în casă și în gând și să vă călăuzească pașii pe un drum plin de realizări.Sărbători fericite alături de cei dragi, cu zile senine și numai bucurii!!

Hristos a înviat!

Primarul comunei Zănești,

Ioan Filip

ANUNȚ

Primăria comunei Zănești - Compartimentul Taxe și Impozite- vă informează că, începând cu data de 01.05.2017, puteți achita taxele și impozitele locale cu cardul, la sediul instituției.

Site-ul oficial al Primăriei !

Bine ați venit pe site-ul oficial al Primăriei comunei Zănești !

Comuna Zănești este situată în partea de Nord - Est a țării și este amplasată în sudul județului Neamț, la întretăierea paralelei 46 grade 50 min. latitudine nordică cu meridianul 26 grade și 35 min. longitudine estică. Localitatea ocupă o poziție centrală în depresiunea Cracău - Bistrița, fiind situată imediat în aval de confluența celor două râuri. Din punct de vedere administrativ, comuna Zănești este formată din satele: Zănești și Traian.

Galerie Foto Carte de oaspeți